Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
De geograaf Fysische geografie bestudeert voornamelijk het natuurlijk milieu terwijl de sociale geografie vooral het bewoonde deel van het aardoppervlak bestudeert. Fysi... »
Monografie van Sittard De auteur schetst een beeld van de cultuurhistorische ontginningsgeschiedenis op en rond de stad Sittard, aan de hand van veldnamen en toponiemen rond 1820. ... »
Het glazen plafond De schrijver/dichter Ruud Offermans (1966-*) debuteerde met de roman ‘Aubel’. In dit boek gaat hij terug naar Aubel in de gedaante van de cultureel antro... »
Rutger van Aubel en het Rosa-mysterie Zo zou het in de krant hebben kunnen staan: Winkens verdween in de nacht van 1 op 2 september 1975 na een bezoek aan de Sint Rosa kermis in Sittard. Deze bez... »
Eindejaarsfeest ‘Iedere man draagt het eeuwige beeld van de vrouw in zich, niet van een of andere vrouw, maar van de vrouw. Dit beeld is van oorsprong onbewust, een oeroud... »
De taalgeograaf Ik kwam tot de conclusie dat het onderzochte gebied een relict-gebied was. Een overblijfsel uit de middeleeuwen, dat vanzelf steeds kleiner werd opgegeten do... »
De Oude Kerk Het is een mooie avond. We zijn op weg naar het station van Spaubeek. Links ligt, door vele lichten in vol ornaat, tegen de hoge steilrand van het plateau va... »
Guyana - the Interior Fijnaut en Bormans moesten terug naar Nederland, bij gebrek aan bewijs, en brachten verslag uit aan Reinoud de Jongh: 'Maarten leeft, maar hoe Florian aan z'... »
De wijze kater Zij zaten in de trein tussen Roermond en Sittard. Het was een dubbeldekstrein en als je boven zat, kon je alles goed zien. Een paar studenten zaten te praten... »
Capita Selecta Ze waren bijeengekomen, de promovendi, op de 6e etage van Trans II, op de Uithof van de Universiteit Utrecht, faculteit theologie. De professor nam het woord... »