Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
In de schaduw van gisteren ‘Ingeslapen door de tijd en nooit wat verandert. Een dorp, een verzameling boerenhuizen rond de kerk, een herberg, een molen, een brouwerij, misschien een ... »
De geograaf en de Godin De schrijver/dichter Ruud Offermans (1966-*) studeerde fysische geografie aan de Universiteit Utrecht. Hij schrijft romans, novellen en gedichten. Dit is een... »
De brain drain Ik zit nou al heel wat jaartjes in de psychiatrie. Onder behandeling van een psychiater heet dat. Ook wel ambulante of extramurale zorg genoemd. Ik ben een o... »
Dea Perdita Christianae religionis Ik zocht een boek over Aubel. Dat was niet te vinden, dus schreef ik het zelf maar. Waar het over gaat is niet belangrijk; het gaat over liefde, geluk, angst... »
Veldwerk Aubel De fysisch geografen hadden zich goed voorbereid: ‘de Edelmanboor en een Van-der-Staaij gingen mee, de bergschoenen aan, geologische kaarten, uiteraard de ... »
De Apocriefen Uiteindelijk komt het boek 'Secretum Silentii' in het bezit van de vakgroep 'Apocriefen' van de faculteit Theologie te Utrecht. Het boek bevat het zogenaamde... »
De Perroen ‘Een perroen (Frans: perron) is een hardstenen zuil met daarop een bol in de vorm van een pijnappel en een kruis. Het Waalse woord perron is een vergroting... »
Limburg - de taalgrens voorbij De schrijver Ruud Offermans (Spaubeek 1966-*) schreef ‘De taalgrens voorbij’ als opvolger van het ‘Verdriet van Limburg.’ Hij noemt Limburg een taall... »
Aubel Ik zocht een boek over Aubel. Kon er geen vinden, dus ik schreef er zelf maar een.De schrijver (1966-*) studeerde fysische geografie aan de Universiteit van ... »
Sittardse identiteit Voor een (primordiale) benadering van identiteit zijn er twee belangrijke identiteitscriteria: de integrale geschiedenis van een groep, de taal van deze groe... »