Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
De heks van Hoensbroeck De laatste als heks verbrande vrouw in de Nederlanden, in 1743. Toen er nog volop heksenprocessen gaande waren in de Landen van Overmaas.Marie Ponts maakte d... »
De Diana cultus De bokkenrijders vormen het einde van een lange lijn. Maar welke lijn? Dit boek gaat over de zoektocht naar de zogenaamde blue bowl (blauwe kom) oftewel de G... »
Land van Aubel De schrijver heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht.Het dorp Aubel ligt ingeklemd tussen de vallei van de Bel in het noorden, en... »
Het geheim van de stilte DEEL 2 van de triologie.Pas in 1913 werd het huidige stenen station gebouwd, naar een ontwerp van George Willem van Heukelom. De stationshal bevat een bank t... »
Monografie van Sittard De auteur schetst een beeld van de cultuurhistorische ontginningsgeschiedenis op en rond de stad Sittard, aan de hand van veldnamen en toponiemen rond 1820. ... »
De Codex Eyckensis De Codex Eyckensis is het oudste evangelieboek van de Lage Landen.Het dateert uit de 8e eeuw en wordt bewaard in de Catharinakerk te Maaseik. De codex werd o... »
De Sunici De naamsverklaring van Schinnen, waartoe Wolfhagen en Nagelbeek behoren, is als volgt: ca. 1175 Schinne, 1208 Scinne, 1211 Skines. Oorspronkelijk een waterna... »
Evangelie van het Gouden Rozenkruis De schrijver gaat opzoek naar het mysterieuze vijfde evangelie. Er zijn verscheidene kandidaten: het diatessaron, het evangelie van Pistis Sophia en de Dode ... »