Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Het verdriet van Limburg Vroeger, mijmerde hij, praatte iedereen in de Piepert Limburgs en in Eys Hollands. Nu drong de vernederlandsing door tot midden in de Piepert. Kinderen leren... »
Aan de andere kant van de winter Laat je meevoeren door het Limburgse Heuvelland. En verwonder je over de queeste die je ondergaat. Deze bundel is een bloemlezing uit 20 jaar dichten.<br/>Ti... »
Monografie van Spaubeek Spaubeek gaat mee in de vaart der volkeren. Het wordt bijna een agglomeratie van Geleen. Niet alleen via de bebouwing maar ook de mensen uit Geleen die zich ... »
Angstpsychose De term angstpsychose, door Wernicke in 1895 geïntroduceerd, wordt door oudere clinici incidenteel nog gebezigd, maar is voor het overige inmiddels uit het ... »
De wijze kater Zij zaten in de trein tussen Roermond en Sittard. Het was een dubbeldekstrein en als je boven zat, kon je alles goed zien. Een paar studenten zaten te praten... »
Daar waar eerst niets was Florian de Beaufort is professor aan de Universiteit Maastricht, faculteit psychologie. Hij raakt verliefd op Bridgid. Deze verblijft in de Andreas communite... »
De erfenis Toen Theodoor en Gertrud waren overleden zijn Herman en Mathias naar Nieuwstadt gehaald op 18-01-1884. Deze kinderen waren toen 8 en 6 jaar oud. Ze worden on... »
Aubelois Het was de 28e augustus 1630 toen de koning Philippe IV van Spanje toestemming gaf aan de inwoners van Aubel een het recht om op de zoveelste van de week de ... »
De veldwerk reünie Telkenmale staken ze de pas Wolfhaag-Gemmenich over: De Pas van Wolfhaag, ook Schutteberg genoemd, begint bij het kasteel Vaalsbroek. De weg begint met een s... »
Eeuwige zomers Alweer dook het eerste in het water van uit vierkante buitenbad. Een rimpelloos oppervlak. Een vrouw kwam in het bad en zei: ‘is dit lekker of is dit lekke... »