Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
De idyllische identiteit Door individualisatie, secularisering, schaalvergroting in het sociale en culturele leven, vernederlandsing, veramerikanisering, vercommercialisering, de ind... »
Raederlinde De schrijver/dichter Ruud Offermans (1966-*) studeerde fysische geografie aan de Universiteit van Utrecht. In dit boek gaat hij opzoek naar de Raederlinde, d... »
Landbouw in Spaubeek De meeste Zuid-Limburgers hebben, in vroegere jaren, in kleine, gesloten boerengemeenschappen geleefd. Hun hoeves, boerderijen en vakwerkhuisjes lagen verspr... »
Terborgh Samen met wat gelovigen hebben Agnes en haar bekenden de geloofsgemeenschap van de Heilige Maria Magdalena in het kasteel Terborgh opgericht. Onderdeel van d... »
Eindejaarsfeest ‘Iedere man draagt het eeuwige beeld van de vrouw in zich, niet van een of andere vrouw, maar van de vrouw. Dit beeld is van oorsprong onbewust, een oeroud... »
De mythe Limburg De schrijver Ruud Offermans (1966-*) heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. Het boek bevat twee delen: één deel waarin wordt ... »
Val-Dieu Er bestaat geen beter middel om het individu te beschermen tegen het vervagen van zijn eigen grenzen, dan het bezit van een geheim dat hij wil of moet behoed... »
Capita Selecta Ze waren bijeengekomen, de promovendi, op de 6e etage van Trans II, op de Uithof van de Universiteit Utrecht, faculteit theologie. De professor nam het woord... »
Malone De plattegrond van de dom is een octogoon (achthoek) met daarin de getallen uit het 7e Visioen van de openbaring. De el werd in de Karolingingische voet vera... »
De heks van Hoensbroeck De laatste als heks verbrande vrouw in de Nederlanden, in 1743. Toen er nog volop heksenprocessen gaande waren in de Landen van Overmaas.Marie Ponts maakte d... »