Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Het geheim Een man denkt dat zijn ex-vrouw, de pianiste Wanda Wiericke, in Amerika woont en werkt. Maar op een avond leest hij in de krant dat zij begin jaren tachtig d... »
Soldatenliederen Anna Enquist (1945) debuteerde enkele jaren geleden met gedichten in het tijdschrift Maatstaf. Zij is werkzaam in de geestelijke gezondheidszorg. Op een even... »
Het geheim Een man denkt dat zijn ex-vrouw, de pianiste Wanda Wiericke, in Amerika woont en werkt. Maar op een avond leest hij in de krant dat zij begin jaren tachtig d... »
Blauw goud Het is precies vierhonderd jaar geleden dat de wereldberoemde Amsterdamse grachten werden gegraven. Bijna honderd bekende en minder bekende dichters en Amste... »
Klaarlichte dag Meer nog dan in Een nieuw afscheid gaat het in KIaarIichte dag over reizen. Er wordt gereisd in de ruimte: in gedichten naar aanleiding van vakanties of een ... »
Mendel Bronstein In haar verhaal over Mendel Bronstein beschrijft Anna Enquist hoe deze Joodse kleermaker vanuit Polen emigreert naar Amerika omdat het antisemitisme in zijn ... »
Een haven "De schrijfster Helene Lievaert belandt na een merkwaardig verlopen literaire avond in Delft in een vreemd bed en na een gepassioneerde nacht toont haar myst... »
Twaalf keer tucht Twaalf keer tucht bevat een verzameling monologen en portretten gebaseerd op historische feiten, zoals beschreven in (dag)boeken, brieven en interviews. Anna... »
Hollandse Meesters Hollandse Dichters Een bont gezelschap van Nederlandse dichters, variĆ«ren van Anna Enquist tot dakloze dichter Hilmano van Velzen, bezingt in dit notitieboekje de schoonheid v... »