Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Eindejaarsfeest ‘Iedere man draagt het eeuwige beeld van de vrouw in zich, niet van een of andere vrouw, maar van de vrouw. Dit beeld is van oorsprong onbewust, een oeroud... »
Evangelie van het Gouden Rozenkruis De schrijver gaat opzoek naar het mysterieuze vijfde evangelie. Er zijn verscheidene kandidaten: het diatessaron, het evangelie van Pistis Sophia en de Dode ... »
Bokkenrijders - het uiteindelijke verhaal Nadat de auteurs, genoemd in de literatuurlijst, voor de zoveelste keer de procesakten doorgeploegd hebben is het nu tijd voor een synthese, ‘het uiteindel... »
De heks van Hoensbroeck De laatste als heks verbrande vrouw in de Nederlanden, in 1743. Toen er nog volop heksenprocessen gaande waren in de Landen van Overmaas.Marie Ponts maakte d... »
Rutger van Aubel en het Rosa-mysterie Zo zou het in de krant hebben kunnen staan: Winkens verdween in de nacht van 1 op 2 september 1975 na een bezoek aan de Sint Rosa kermis in Sittard. Deze bez... »
De Wijze Kater Christel en Kiki Barrois komen in bezit van een uitgeverij in het centrum van Sittard. Ze maken er een bloeiend bedrijf van, mede door de oprichting van de H... »
Land van Aubel De schrijver heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht.Het dorp Aubel ligt ingeklemd tussen de vallei van de Bel in het noorden, en... »
Het Woud ‘Het bestaat echt. Het Woud!’, riep de Utrechtse hoogleraar die dit onderzoek begeleidde quasiverwonderd.Hij doelde op het dorp Millen en het bijbehorend... »
Monografie van Sittard De auteur schetst een beeld van de cultuurhistorische ontginningsgeschiedenis op en rond de stad Sittard, aan de hand van veldnamen en toponiemen rond 1820. ... »