Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
De taalgrens voorbij De schrijver Ruud Offermans (Spaubeek, 1966-*) schreef ‘De taalgrens voorbij’ als opvolger van het boek ‘Verdriet van Limburg’. Hij noemt Limburg een... »
Aubel Aubel is een plaatsje ten zuiden van de Voerstreek. Door oudere inwoners wordt er nog Limburgs gepraat. Men noemt dit Platdütsj. Marnix gaat opzoek naar dez... »
Berbice We waren in de Berbice. Berbice was een Nederlandse kolonie, aan de noordkust van Zuid-Amerika, in de 17e en 18e eeuw gelegen aan de Rio (rivier) Berbice met... »
Villa Valkenhorst De schrijver/dichter Ruud Offermans (1966-*) heeft fysische geografie gestudeert aan de Universiteit van Utrecht. Hij woont momenteel in Zuid-Limburg, met ee... »
Hel van het Mergelland Ik ging naar een reünie. Zonder veel verwachtingen. Het was in café de Tramhalte aan het Stationsplein in Roermond. Het was ‘ons kent ons’. Alsof we el... »
Retour à Liège De tijd was voortgeschreden. Het waren de kunstenaars die Aubel als eerste hadden ontdekt. Daarna kwamen de toeristen en daarna de ondernemers die een restau... »
Terug naar Limburg Het was najaar. Onder aan het veld bij ons in de gewanden waren ze aardappelen aan het rooien. Ik ging kijken. Ik moet een jaar of zeven acht zijn geweest. D... »
Dea Perdita Christianae religionis Ik zocht een boek over Aubel. Dat was niet te vinden, dus schreef ik het zelf maar. Waar het over gaat is niet belangrijk; het gaat over liefde, geluk, angst... »
Geullands De Selfkant en de Voerstreek spreken tot de verbeelding van menige Limburger. Geschetst wordt hier hoe moeilijk het is om vandaag de dag voor de dialecten, d... »
De herinnering aan liefde en geluk Na vele wegen bewandelt te hebben. Pakten we af en toe wat op en namen het mee. Het waren gedichten, zomaar naar ons toegekomen. Alsof ze er vanzelf al waren... »