Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Sittardse identiteit Voor een (primordiale) benadering van identiteit zijn er twee belangrijke identiteitscriteria: de integrale geschiedenis van een groep, de taal van deze groe... »
Avebury In tegenstelling tot Stonehenge, dat werd gebouwd voor de aanbidding van de maan en de zon, lijkt de bouw van Avebury eerder verband te houden met de vruchtb... »
Tropismen Nathalie Sarraute gebruikte de term tropismen ter aanduiding van een gevoel vluchtig, kort, maar intens onverklaard. Het was het bestuderen van mensen zonder... »
Limburgensia De schrijver/dichter Ruud Offermans (1966 - *) studeerde fysische geografie aan de Universiteit van Utrecht en heeft in navolging van Willem Frederik Hermans... »
Het tijdsgewricht De schrijver (1966-*) heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. Het grootste tijdsgewricht waarin hij heeft gezeten was zijn perio... »
Lisa en andere verhalen Na de studie fysische geografie afgesloten te hebben vestigd Christel zich in het buurtschap Oude Kerk. Reinoud een studievriend komt op bezoek. Ze gaan geza... »
Landbouw in Spaubeek De meeste Zuid-Limburgers hebben, in vroegere jaren, in kleine, gesloten boerengemeenschappen geleefd. Hun hoeves, boerderijen en vakwerkhuisjes lagen verspr... »
Monografie van Spaubeek Spaubeek gaat mee in de vaart der volkeren. Het wordt bijna een agglomeratie van Geleen. Niet alleen via de bebouwing maar ook de mensen uit Geleen die zich ... »
Avebury Florian de Beaufort warmde zich nog eens een keer aan zijn houtkachel. Hij mijmerde voor zich uit; Dit was zijn stulpje, zijn thuis. Hier had hij lang naar g... »
De herinnering aan liefde en geluk Na vele wegen bewandelt te hebben. Pakten we af en toe wat op en namen het mee. Het waren gedichten, zomaar naar ons toegekomen. Alsof ze er vanzelf al waren... »