Welcome to Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».

Sign Up

Jetset

- Jetset
 
 
 
 
 
(3)

Jetset neemt je mee in de wereld van rijkdom en afgunst. Om zijn honderdste miljoen te vieren nodigt Alexander Zilver zijn dochter, zijn nieuwe vriendin en zijn beste vrienden uit om een week lang door het Caribische gebied te varen op een luxueus jacht.

Bij aankomst op het jacht wordt al snel duidelijk dat niet iedereen zich evenveel op de reis verheugd heeft. De onderlinge verhoudingen staan op scherp en op de tweede dag wordt Alexander dood aangetroffen in zijn hut. Kapitein Schmidt en hoofdstewardess Lou vertrouwen het niet en gaan op onderzoek uit. Al snel wordt duidelijk dat iedereen een motief voor de moord heeft: de ex-zakenpartner die nog een appeltje met Alexander te schillen had, de vrouw van zijn zakelijk adviseur, met wie Alexander tijdens de reis een spannend avontuurtje beleefd, de stewardess die Alexander nog kent van vroeger en niet bepaald dol op hem is en de broer van Alexander die zijn fortuin goed kan gebruiken. De situatie op het jacht wordt steeds nijpender en de gasten ongeduldiger. Wanneer ook nog eens het lichaam van Alexander spoorloos verdwijnt wijst iedereen elkaar aan als schuldige.

Het boek leest als een trein door de korte hoofdstukken en de losse schrijfstijl. Het neemt je mee naar de verschillende vertrekken op het jacht waar je beetje bij beetje meer te weten komt over de reizigers en hun mogelijke motieven om Alexander te vermoorden. Het boek doet denken aan het spel Cluedo en als vanzelf puzzel je mee om er achter te komen wie de moord op Alexander gepleegd heeft.

Het is een typisch vakantieboek, het leest makkelijk weg, zit vol met humor en het laat je niet los voordat je weet wie het gedaan heeft. Een echte aanrader voor iedereen die gek is op detectives en even lekker wil ontspannen met een leuk boek.

More reviews