Book
Bibliotheek van Amsterdamse herinneringen deel 6
Onder redactie van Paul Arnoldussen en Carolien Sch?nfeld
De Pijp in Amsterdam kent vele verhalen. Toen Het Parool en het Gemeentearchief opriepen tot het inzenden van herinneringen kwamen er talloze reacties. De mooiste anekdotes, merkwaardigste voorvallen en meest aangrijpende verhalen zijn opgenomen in dit boekje, aangevuld met prachtige fotos.
'...Kermis op het "zwarte land" of "veld", waar nu het Okura-hotel staat, een gebeurtenis in de jaren vijftig. Vooral wanneer de kermis werd afgebroken want dan zochten wij als kind naar de stuivers en dubbeltjes welke tijdens de kermisdagen tussen de houten vlonders waren gevallen.'
Andere herinneringen gaan over bioscoop Rialto, de Sint Willibrorduskerk, de Albert Cuypmarkt, de beroemde hutkoffermoord en restaurant Witteveen.
«
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no reviews for this book yet.