Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Kleedkamer in kindertijd ‘Toen ik haar zag zitten achter het smeedijzeren hekwerk tussen café en biljartzaal, kon ik haar gelaatstrekken niet meteen goed onderscheiden. Buiten sch... »
Uit verre vergetelheid Een man wordt ondergedompeld in herinneringen aan Parijs en Londen in de jaren zestig. Hij dwaalde er met hetmeisje op wie hij verliefd was door illegale gok... »
Om niet te verdwalen Toen Patrick Modiano werd bekroond met de Nobelprijs voor de Literatuur was dat vooral, aldus het Nobelprijscomité, omdat hij als geen ander de kunst van he... »
De straat van de donkere winkels De obsessie met het verleden die Modiano s werk bezielt, vormt ook in De straat van de donkere winkels de drijvende kracht. Een privé-detective begeeft zich... »
Trilogie van een beginnend schrijverschap Afwezige ouders, een vroeggestorven broer, een schooltijd op internaten, moeizaam overleven en het Parijs van de jaren zestig – ziedaar de elementen die de... »
Onbekende vrouwen ‘Ik herinner me weer / De tijd van weleer...’ luidden de dichtregels die de hoofdpersoon van een van de drie verhalen in deze bundel haar vadervaak hoord... »