Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Dora Bruder <p>In een oude krant uit 1941 leest de schrijver Patrick Modiano aan het eind van de jaren tachtig een opsporingsbericht: ‘Vermist: een vijftienjarig meisj... »
Om niet te verdwalen De schrijver Jean Daragane probeert een pijnlijke gebeurtenis uit zijn verleden te vergeten. Maar als het adresboekje dat hij is kwijtgeraakt door twee louch... »
Kleedkamer in kindertijd ‘Toen ik haar zag zitten achter het smeedijzeren hekwerk tussen café en biljartzaal, kon ik haar gelaatstrekken niet meteen goed onderscheiden. Buiten sch... »
Het circus komt voorbij 'Het circus komt voorbij' is een liefdesgeschiedenis tegen de achtergrond van het Parijs uit het begin van de jaren zestig. Vanaf hun eerste toevallige ontmo... »
Aardige jongens In de omgeving van Parijs staat het lyceum Valvert, bestemd voor jongens uit rijke, liberale kringen. Deze jongens zijn vrijwel allemaal door hun ouders in d... »
Onbekende vrouwen ‘Ik herinner me weer / De tijd van weleer...’ luidden de dichtregels die de hoofdpersoon van een van de drie verhalen in deze bundel haar vadervaak hoord... »