Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Hokwerda's kind Lin Hokwerda (27) raakt verstrikt in een verhouding met de vijf jaar oudere Henri, lasser op een booreiland. Ze heeft gebroken met haar familie en haar besta... »
De wonderen van de heilbot In De wonderen van de heilbot toont Oek de Jong beurtelings zijn kwaliteiten als romanschrijver en essayist: beeldende beschrijvingen van een spectaculaire z... »
Winter in Amsterdam In ruim negentig zwart-witfoto’s heeft fotografe Marie-Jeanne van Hövell tot Westerflier Amsterdam in beeld gebracht op het moment dat de stad door kou, s... »
Cirkels in het gras Net als in mijn boek Schipbreuk op de wal, dat vorig jaar zeer enthousiast ontvangen werd, zijn de verhalen in dit boek geschreven met een knipoog en een vle... »
Man zonder rijbewijs - Grote Letter Uitgave Halverwege de zestig besluit Oek de Jong, die nooit heeft willen autorijden, alsnog rijles te nemen. Plaats van handeling is Amsterdam, de stad waar hij al b... »
Francoise Stoop - Noordelijke ziel Het Hollandse landschap is de basis voor de composities van kunstschilder Francoise Stoop. Het verticale ritme van bomenrijen, de horizontale lijnen van hori... »
Schipbreuk in Bengalen <p>Schipbreuk in Bengalen</p><p>Avonturen van een VOC-matroos</p><p></p><p>Frans Jansz. van der Heiden was in 1661 met het jacht Terschelling op weg van Bata... »
Hokwerda's kind Lin Hokwerda groeit op in Birdaard, aan de Dokkumer Ee. Ze is haar vaders oogappel, maar hij is onbetrouwbaar en wreed. Op haar tiende verhuist ze met haar m... »
Lui oog Tommy is de hele zomer alleen met moeder. Terwijl zijn vader is baggeren in het buitenland, zijn zus en broer hun vakantie doorbrengen aan zee met een oom, i... »
Het visioen aan de binnenbaai In 'Het visioen aan de binnenbaai' betreedt de lezer de persoonlijke wereld van de Oek de Jong. Hij ziet als het ware de achterkant van het weefsel waaruit d... »