Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Het visioen aan de binnenbaai Sinds zijn debuutroman Opwaaiende zomerjurken publiceerde Oek de Jong naast essays en dagboekaantekeningen romans die als klassieken in de naoorlogse literat... »
Cirkel in het gras De journaliste Hanna Piccard gaat als correspondente voor een Nederlandse krant naar Rome. Ze wordt verliefd op de dichter en kunsthistoricus Andrea Simonett... »
Cirkel in het gras De journaliste Hanna Piccard gaat als correspondente voor een Nederlandse krant naar Rome. Ze wordt verliefd op de dichter en kunsthistoricus Andrea Simonett... »
Brief aan een jonge Atlas Brief aan een jonge Atlas bevat vijf onbekende, autobiografische teksten uit het begin van Oek de Jongs schrijverschap en een speciaal voor deze uitgave gesc... »
Oek de Jong leest Maria Dermout Maria Dermot 18881962 bracht een groot deel van haar leven door in NederlandsIndi. In 1933 vestigde zij zich in Nederland. Op 63jarige leeftijd debuteerde zi... »
Zwarte schuur Zwarte schuur van Oek de Jong is een roman over leven met trauma en de verwerking ervan, over de vrouwen die Maris in de loop der jaren confronteren met zic... »
Opwaaiende zomerjurken <p> In de nazomer van 1979 verscheen <I>Opwaaiende zomerjurken</I>, het romandebuut van de toen bijna zevenentwintigjarige Oek de Jong. Het werd een enorm su... »
Het visioen aan de binnenbaai In 'Het visioen aan de binnenbaai' betreedt de lezer de persoonlijke wereld van de Oek de Jong. Hij ziet als het ware de achterkant van het weefsel waaruit d... »
Pier en oceaan In 'Pier en oceaan' beschrijft Oek de Jong de geschiedenis van Abel Roorda, zijn ouders en grootouders én de grote verandering die Nederland onderging in de... »