Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Het denkende hart van de barak ‘Ik voel me als een gebalde vuist,’ schrijft Etty Hillesum in een van haar eerste brieven. In de laatste briefkaart, gegooid vanuit de trein naar Polen, ... »
In duizend zachte armen De dagboeken en brieven van Etty Hillesum zijn een bron van inspiratie voor heel veel mensen. Gedurende twee jaar heeft Etty haar innerlijk leven in een bijn... »
Twee brieven uit Westerbork In het najaar van 1943 verscheen een klein boekje onder de onschuldig uitziende titel Drie brieven van den kunstschilder Johannes Baptiste van der Pluym. In ... »
Het verstoorde leven Etty Hillesum begon haar dagboek op 9 maart 1941. Zittend voor het raam van haar kamer aan het Museumplein in Amsterdam schreef zij een indrukwekkend en univ... »
Dat onverwoestbare in mij In haar dagboeken en brieven, geschreven tussen maart 1941 en september 1943, heeft Etty Hillesum het barbarendom waarin ze leefde het hoofd geboden, en ging... »