Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Ketters en scheurmakers In Augustinus' oeuvre is de weerslag van zijn polemische instelling en interesse goed te zien. Tal van werken dragen titels met daarin het woord 'tegen' (het... »
De regel ‘Noem niets uw eigendom, maar laat alles voor u gemeenschappelijk bezit zijn.’ Zo begint dit kleine en zeer invloedrijke geschrift van Aurelius Augustinu... »
Vier anti-pelagiaanse geschriften Of we in ons leven alles op eigen kracht kunnen verwezenlijken of afhankelijk zijn van hulp is één van de meest fundamentele menselijke vragen. Het is het ... »
Bidden met je handen Bijna veertig jaar lang heeft Augustinus (354-430) in Noord-Afrika de geloofsgemeenschap als predikant gediend. Van heinde en verre kwamen mensen naar de ker... »
De regel van Augustinus Met zijn klassieke Belijdenissen en zijn creatieve bijbeluitleg blijft Aurelius Augustinus ook in de eenentwintigste eeuw populair. Minder bekend is dat hij ... »
Debatten over God en wereld Vertaald en toegelicht door Roald Dijkstra en Vincent HuninkIngeleid door Hans van ReisenHeeft God alle dingen geschapen? Of is onze wereld, met alle kwaad e... »