Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Het Koninklijk Huis der Nederlanden Het Nederlandse koningshuis van Willem Frederik tot Willem-Alexander Op 21 september vieren we het 200-jarig bestaan van het Koninkrijk der Nederlanden. In d... »
Stadhouders in de Nederlanden <p>In ‘Stadhouders in de Nederlanden: van Holland tot Vlaanderen 1448-1879’ biedt historicus Arnout van Cruyningen een verhalend overzicht van alle stadh... »
De koning van Hispanje <p>In ‘De koning van Hispanje’ beschrijft Arnout van Cruyningen het leven van deze ongeliefde heerser. In 2020 is het 465 jaar geleden dat Filips II Heer... »
1572 <p>Als op 1 april 1572 de watergeuzen Den Briel veroveren, is dat de eerste tastbare overwinning voor prins Willem van Oranje. Het is het begin van een reeks... »
De boekenkist van Hugo de Groot <p>Vierhonderd jaar geleden, op 22 maart 1621, wist Hugo de Groot verstopt in een boekenkist te ontsnappen uit Slot Loevenstein. Het is een bekend gegeven, m... »
Het Huis van Thorbecke In ‘Het Huis van Thorbecke’ beschrijft Arnout van Cruyningen de parlementaire geschiedenis van Nederland, van het begin van de Nederlandse volksvertegenw... »
Aanslagen op Oranje Van Delft tot Apeldoorn: alle (on)bekende aanslagen op de koninklijke familie. Veel vaker dan verwacht waren de Oranjes doelwit! De meest succesvolle aanslag... »
De Tachtigjarige Oorlog In 2018 is het 450 jaar geleden dat de slag bij Heiligerlee plaatsvond en de Nederlandse Opstand begon. In 'De Tachtigjarige Oorlog' vertelt Arnout van Cruyn... »