Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Na de bevrijding Toen Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetter leek het in eerste instantie of ons land explodeerde van vreugde. Dagen, weken, hier en daar zelfs maanden... »
Selma, de vrouw die Sobibor overleefde Selma Wijnberg (Groningen, 1922) is een van de zeer weinigen die Sobibor overleefde. Dat was ook helemaal niet de bedoeling van de nazis. Sobibor was een v... »
Hier om te helpen Het begon als een kleine club idealisten die op het slagveld gewonde soldaten bijstond, zonder dat Nederland in de oorlog betrokken was. 150 jaar later is he... »
De drogist Gerard Reeskamp, een drogist uit het Gooi, gaat direct na de Duitse inval vol overtuiging in het verzet. De SD arresteert hem in Arnhem, maar hij ontsnapt en... »
Bernhard 1911-2004 Prins Bernhard heeft in zijn lange en veelbewogen leven volop sporen nagelaten in de geschiedenis van Nederland als echtgenoot van koningin Juliana als milit... »
Jodenjacht Tijdens de Tweede Wereldoorlog was het opsporen en arresteren van ondergedoken joden in Nederland voor een belangrijk deel het werk van de Nederlandse politi... »