Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
De Drie Dames uit Duitsland by Annine E.G. van der Meer De Drie Dames staan vermeld en afgebeeld op maar liefst 850 altaren; hierop worden ze Godinnen, Moeders en Matronen genoemd. De drie tonen het Meisje, de Moeder... »
Nieuw Licht op Nehalennia by Annine E. G. van der Meer <br/>Onlangs is Nehalennia als een<br/>zeemeermin opgedoken uit de Zeeuwse<br/>wateren. Zij is verreweg de meest<br/>bekende godin van Nederlandse<br/>bodem; er... »
De Zwarte Madonna van oer- tot eindtijd by Annine E.G. van der Meer De Zwarte Madonna van Oer- tot Eindtijd<br/>De Moeder van Donker en Licht en haar dochter Maria Magdalena<br/><br/>Waarom vindt men in Frankijk buitenproportion... »
Op het eerste gezicht by Teylers Museum Over vooroordelen en stereotypen Waar komen onze vooroordelen en stereotypen vandaan? Hoe kan het dat we al binnen een fractie van een seconde een eerste oordee... »
Onhoudbaar verleden by Brecht Deseure De weergave van het verleden is nooit neutraal. Zeker tijdens periodes van ingrijpende maatschappelijke veranderingen krijgt het verleden een omstreden politiek... »
Cultuur in Leeuwarden in de Gouden Eeuw by 'O Leeuwarden, gezegend met zulke grote mannen, hoe lang al bent u voor hen meer een liefhebbende moeder geweest dan een harteloze stiefmoeder', schreef een rec... »
De schepenzegels van Gorinchem (1326-1807) by B. de Keijzer & H. den Hertog Om een in een oorkonde vastgelegde rechtshandeling te bekrachtigen drukten functionarissen vanaf de dertiende eeuw hun zegelstempel of zegelring in een beetje h... »
Vormen van verdraagzaamheid by Ruud Priem & Xander van Eck In de 17e-eeuwse Republiek heerste een verrassende religieuze pluriformiteit: gereformeerden, katholieken, doopsgezinden, lutheranen en joden woonden met elkaar... »