Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Spaanse ooggetuigen over het beleg van Haarlem (1572-1573) by Barbara Kooij De belegering van Haarlem (1572-1573) is minder bekend dan het ontzet van Alkmaar (1573) en Leiden (1574). De voornaamste reden hiervoor is wellicht dat Haarlem... »
Over de vrijheid van godsdienst by Gerard Noodt Over de vrijheid van godsdienstEen mijlpaal in de Europese ideeĂ«ngeschiedenis. Zo kenschetst prof.dr. Joris van Eijnatten de rede over de vrijheid van godsdiens... »
Vierendertig voet in de kiel by Peter Dorleijn Peter Dorleijn (bekend van de serie 'Van gaand en staand want') heeft in zijn boek 'Vierendertig voet in de kiel – De bouw van een botter' een monument opgerich... »
Dienstplicht zo gek nog niet by Hans Oudendorp NIEUW: genderneutraal, maatschappelijke diensttijd en Defensity College. Een informatief boek vol wetenswaardigheden, kostelijke anekdotes en amusante mededeli... »
Wij tegen het water by Lotte Jensen De geschiedenis van Nederland is onlosmakelijk verbonden met overstromingen en watersnoodrampen. Denk aan de Sint-Elisabethsvloed van 1421, de Kerstvloed van 17... »
Krimoorlog by Anne Doedens & Liek Mulder De Krim, nu omstreden, maar ook 165 jaar geleden. Mondiale spanningen in de eenentwintigste eeuw, ze waren er ook al ten tijde van de door velen vergeten wereld... »