Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Liefde in de Lage Landen by Mirjam Janssen <h3>Een portret van Nederland in 15 huwelijken</h3><p>De geschiedenis van een land is te beschrijven als een opeenvolging van politieke gebeurtenissen, als een ... »
De ommuurde stad by René de Kam <h3>Intrigerende verhalen over de oudste stadsverdediging van Nederland</h3><p>'Deze geschiedenis van het "stadsie" is zalig om te lezen.' <strong>– <em>de Volk... »
De Gouden Eeuw by Hans Goedkoop & Kees Zandvliet Nederland is in de Gouden Eeuw onherkenbaar anders dan nu – en toch ook niet. Vluchtelingen zoeken er een veilig thuis. Migranten doen het zware werk. Jongeren ... »
Terug naar het ik-tijdperk by John Jansen van Galen & Jouke Turpijn <p>In december 1979 verscheen <i>Het ik-tijdperk, </i>het dubbeldikke Kerstnummer van het roemruchte tijdschrift <i>Haagse Post</i>. Het sloeg in als een bom. ... »
Pamfletten en publieke opinie by Roeland Harms Gedrukte pamfletten waren de nieuwe media van de zeventiende eeuw, vergelijkbaar met de tegenwoordige weblogs. Voor vier zeventiende-eeuwse Nederlandse politiek... »
De bezetting by Floor Plikaar Op 10 mei viel het Duitse leger het neutrale Nederland binnen. Het was het begin van een 5 jaar durende bezetting.
Gestichte Zielen by Dick de Mildt Gestichte Zielen vertelt het verhaal van drie eeuwen protestantse familiegeschiedenis van de auteur, vanaf het moment van de vroegste bekering van zijn vooroude... »
Cleveringa's koffer by Dit boek bundelt, naast Cleveringa's originele rede, negentien 26 november-lezingen van vooraanstaande sprekers uit binnen- en buitenland.26 november 1940 is ee... »