Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Hm, hé, ha: kunst en woorden by Julian Barnes Deze tweetalige uitgave,‘Hm, hé, ha: Kunst en woorden’ bevat de prikkelende tekst die Julian Barnes uitsprak ter gelegenheid van de tweede Joost Zwagerman Lezin... »
Het doek by Milan Kundera Voor de wereld is een doek gespannen: het doek van de overlevering, van de voorgefabriceerde waarheid. Niet alleen conformisten, ook rebellen laten zich door da... »
Jongens waren we by Jan Postma Wie een blik op de literaire canon werpt, ziet dat de hoofdrollen aan mannen zijn toebedeeld. Als ze niet agressief zijn (Fight Club), zijn ze idealistisch (‘Ti... »
Wij zijn Angela by Cécile Narinx, Devika Partiman & Marcia Luyten ‘Merkel staat als nuchter contrapunt tegenover die opgepompte wereldleiders, ze is de buffer tussen ons en de waanzin.’ Angela Merkel staat op eenzame hoogte in... »
Wij zijn Angela by Cécile Narinx, Marcia Luyten & Margriet Brandsma ‘Merkel staat als nuchter contrapunt tegenover die opgepompte wereldleiders, ze is de buffer tussen ons en de waanzin.’ Angela Merkel staat op eenzame hoogte in... »
Politieke stenogrammen by Willem Schinkel In <i>Politieke stenogrammen</i> levert Willem Schinkel munitie voor iedereen die politiek rechts wil bestrijden op thema's als klimaat, economie en racisme. Hi... »
De wereld is weer plat, ja by Guus Middag Er worden in Nederland veel gedichten geschreven, maar wie leest ze eigenlijk en wie zegt er iets zinnigs over? In zijn nieuwe boek bespreekt Guus Middag twinti... »
Het sluipend gif van islamofobie by Walter Palm In 2019 was het dertig jaar geleden dat met de Rushdie-affaire het debat startte over de islam. Dit essay Het sluipend gif van islamofobie - 1989-2019 gaat uitg... »