Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Het verrassend bijdetijdse pleidooi van de zestiende–eeuwse humanist voor recht op goed onderwijs voor iedereen e... »
Bloeiend puin by Anneke Brassinga Anneke Brassinga s vierde prozabundel, geschreven in de voor haar zo kenmerkende geconcentreerde stijl, bevat beschouwingen over door haar geliefde schrijvers a... »
Uitzicht by Hella S. Haasse Naast haar romans heeft Hella S. Haasse ook altijd essays en beschouwingen geschreven over kunst en literatuur in binnen- en buitenland, en historische figuren ... »
Wat blijft by Patricia De Martelaere Wat vandaag een druppel is, is morgen een rivier. Wat ooit een vis was, wordt een zoogdier. De mens is ontstaan uit het dier en zal terugkeren tot stof. Dus als alles vervliedt, dan is alles 'niets'.
Tenzij er iets diepers zou zijn wat wél blijft. »
Alfabet van de globalisering by Geert Van Istendael Wat is die globalisering eigenlijk waarover alle kranten elke dag vol staan? Is die wel zo nieuw als iedereen beweert? Wat betekent een klein land als Nederland... »
Je moet niet doen of alles hetzelfde is by J. Kruithof Woedt er een cultuuroorlog, of komt die eraan?
Is de toekomst aan de culturele omnivoor?
Hoe zit het nu met de hoge en lage cultuur? Komen ze bijeen in een smel... »
Jan Campert-prijzen 2005 by Koen Hilberdink Door deze bundel met essays en bibliografische informatie over het werk van de bekroonden hoopt Marga Minco dan ook de belangstelling voor het werk van de bekro... »
De Turkenkrijg by Desiderius Erasmus De Turkenkrijg behandelt de vraag of het Westen haar krachten moet bundelen om de opmars van de Turken definitief een halt toe te roepen. Constantinopel was sin... »