Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Wanneer het lichaam spreekt by Margreth van Hezik Margreth E. Van Hezik - Master in literatuurwetenschappen afgestudeerd aan de UvA (2012) en Bachelor docent Engels afgestudeerd aan de Hoge School Fontys in Til... »
De foute oorlog by Jan Lensen Over het boek:De Tweede Wereldoorlog speelt een centrale rol in de collectieve herinnering. Heel wat opvattingen en vraagstellingen rond ideologie, ethiek en id... »
Spreken, zwijgen en,...schrijven by Over het boek<br/>"Het onbewuste is gestructureerd als taal", aldus een fameuze frase van Jacques Lacan. Geen wonder dat het spreken een voorname rol speelt bin... »
Nederlandse literatuur voor in bed, op het toilet of in bad by Kim Bergshoeff Wat is literatuur precies? Op deze vraag geeft Kim Bergshoeff in Nederlandse literatuur voor in bed, op het toilet of in bad een antwoord (al is dat niet zo gem... »
De sleutel by Paul Claes Lezen is ontsluiten. Wie de sleutel niet heeft, staat voor een gesloten boek. Om poëzie te ontcijferen heb je zelfs een dubbele sleutel nodig. De eerste sleutel... »
Nederlandse literatuur voor in bed, op het toilet of in bad by Kim Bergshoeff Wat is literatuur precies? Op deze vraag geeft Kim Bergshoeff in Nederlandse literatuur voor in bed, op het toilet of in bad een antwoord (al is dat niet zo gem... »
Hoe te praten over boeken die je niet hebt gelezen by Pierre Bayard Bayard toont in dit speelse, erudiete en hilarische essay aan dat het allerminst noodzakelijk is een boek gelezen te hebben om er toch over te kunnen praten. St... »
Griezelig gewoon by Agnes Andeweg Analyse van zes van gotieke romans van auteurs als Frans Kellendonk, Gerard Reve, Thomas Rosenboom en Renate Dorrestein.<br/><br/>Hedendaagse Nederlandse auteur... »