Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Wolven op het ruiterpad by Tijs Goldschmidt ‘Goldschmidt-variaties’ worden ze wel genoemd, de essays van Tijs Goldschmidt, waarin niets is wat het lijkt, en waarin cultuur en evolutie altijd meer met elka... »
Razende stiltes by Artien Utrecht De essays in Razende stiltes vormen een waaier van uiteenlopende culturele, sociale en politieke kwesties, nu eens opschuivend van stil naar roerig, dan weer in... »
Ogentroost by Yolanda Entius Sterk en vrij voelt Yolanda Entius zich als ze met de tent op haar rug door de bergen loopt. Haar rugzak is gevuld met alleen het essentiële; de inhoud wordt ge... »
Lentehonger by Sander Kollaard Al zolang Kollaard in Zweden woont, vertelt hij vrienden in Nederland over de glorieuze Zweedse lente, over de ongelooflijke frisheid ervan, het licht, de kleur... »
Met moeder mee by Joyce Roodnat Als kind liep Joyce Roodnat dag in dag uit met haar moeder door Amsterdam-Oost. Ze gingen samen naar de bibliotheek in Betondorp, keken naar de bomen op de Oost... »
De terugkeer van Zarathoestra by Hermann Hesse 'De terugkeer van Zarathoestra' is het antwoord van Hermann Hesse op het politiek radicalisme van zijn tijd. Zowel de dogma's van rechts als links worden door H... »
Eh by Onno Schilstra In Eh zoekt Onno Schilstra antwoorden op de vraag wat kunst vermag. Een tentoonstelling van Bijbelse zandsculpturen in Elburg is het vertrekpunt voor een dwaalt... »