Book
Lyrisch, sensueel, erotisch, uitzinnig – de taal van Hafid Bouazza (1970-2021) kon een groot deel van de menselijke ervaring omvatten. Het maakte hem vanaf het verschijnen van zijn veelgeprezen debuut De voeten van Abdullah (1996) tot een bijzondere en geliefde verschijning binnen de Nederlandstalige letteren. Zijn werk werd bekroond met de E. du Perronprijs en de Gouden Uil, en hij gold als een van de meest getalenteerde schrijvers van zijn generatie.
Uitgeverij Prometheus eert Bouazza’s schrijverschap door voor het eerst al zijn verhalend werk bijeen te brengen: van De voeten van Abdullah en de bekroonde roman Paravion (2003) tot het bedwelmende Meriswin (2014), met inbegrip van het spraakmakende Boekenweekessay Een beer in bontjas (2001). Het Verzameld proza toont eens te meer het unieke karakter van dit belangwekkende, nauw samenhangende oeuvre, en maakt het beschikbaar voor een volgende generatie lezers.
Lodewijk Verduin (1994) bezorgde eerder de briefwisseling tussen Jeroen Brouwers en Geert van Oorschot. Zijn biografie van Nanne Tepper verschijnt in mei 2026.
«
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no reviews for this book yet.