Book
Addo Stuur
Smalfilms digitaliseren
Heeft u ook oude smalfilms zoals Super 8 liggen? Komt u er niet meer toe om deze te projecteren? Dan kunt u deze digitaliseren en op dvd branden. Op deze manier kunt u oude films gemakkelijk kopi n en bijvoorbeeld binnen uw familie verspreiden. Wat u nodig heeft is minimaal een projector, een digitale videocamera en een voor videobewerking geschikte computer. Hiermee zijn aanvaardbare resultaten te bereiken. Verwacht echter geen perfecte professionele beelden.
In dit boek wordt stap voor stap uitgelegd hoe u met het gebruiksvriendelijke, Nederlandstalige programma ArcSoft ShowBiz DVD 2 de gedigitaliseerde films kunt bewerken op uw computer. Het proces begint met het opstellen van de projector en de digitale videocamera. Daarna neemt u de oude filmbeelden op met behulp van de digitale videocamera. Deze kunt u eerst opnemen of direct vastleggen op de computer. Verslechterde beelden kunt u eventueel verbeteren. Daarna monteert u onbewerkt materiaal tot videofilm. Geluidloze films kunt u voorzien van muziek of commentaar. Tenslotte legt u uw film vast op dvd. Bij het maken van een dvd kunt u zelf een menu samenstellen voor interactieve video. Op de cd-rom staan videobestanden om mee te oefenen. Met behulp van het onderdeel Quick DVD kunt u ook snel een volledige film in keer branden op dvd zonder deze eerst te hoeven bewerken.
Inhoud boek
In dit boek worden de volgende onderwerpen behandeld:
de benodigde apparatuur
opstellen van de apparatuur
digitaliseren van het oude filmmateriaal
filmmateriaal verbeteren
monteren tot een videofilm
bewerken van het geluid
Quick DVD gebruiken
een dvd-menu ontwerpen
video op dvd branden
Systeemvereisten ArcSoft ShowBiz DVD 2
Pentium IV 1.6 GHz of hoger
Windows 2000/XP
512 MB RAM-geheugen aanbevolen
400 MB schijfruimte op de vaste schijf voor de standaardinstallatie
snelle vaste schijf (7200 RPM)
4 GB vrije schijfruimte op de vaste schijf voor videobewerking
let op: 1 uur dvd-video vraagt 13 GB vaste schijfruimte
monitor 1024x768 pixels,'hoge kleuren'
dvd-brander
Verder benodigde apparatuur
smalfilmprojector
digitale videocamera
Visual Steps
Dit boek is geschreven volgens de Visual Steps-methode.
Deze boeken zijn bijzonder door de:
Inhoud. Er is rekening gehouden met de wensen, kennis en vaardigheden van beginnende computergebruikers.
Structuur. U gaat direct aan de slag. Door de kleine stappen kunt u gemakkelijk de instructies volgen. De hoofdstukken zijn bovendien zo opgezet dat u gerust een hoofdstuk kunt overslaan of juist opnieuw proberen.
Schermafbeeldingen. U werkt aan de hand van schermafbeeldingen. Zo kunt u snel zien of u nog op de goede weg bent.
Uitvoering. Het boek is uitgevoerd in een fors formaat en bevat prettige, grote letters voor de leesbaarheid.
De Visual Steps-methode is ontwikkeld door Addo Stuur in samenwerking met de Universiteit Twente, faculteit der Toegepaste Onderwijskunde, afdeling Instructietechnologie.
De auteur
Addo Stuur is internationaal bekend door zijn computerboeken. Hij is auteur van vele bestsellers. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no reviews for this book yet.