Book
Met de methode Scoren.info word je opgeleid voor een breed en boeiend vakgebied. Van commercieel medewerker tot junior accountmanager, vestigingsmanager groothandel, assistent-manager internationale handel, intercedent en contactcenter medewerker. Allemaal functies die zich bezighouden met commercie, maar die hun eigen specialisatie kennen.
Alleen kunnen verkopen is in de commerciĆ«le sector niet voldoende. Je moet ook weten hoe je je klanten tevreden houdt. Het gaat dan om het beheren van de relaties met je klanten, met de bedoeling om van elke klant een trouwe klant te maken. Daarvoor heb je kennis en vaardigheden nodig. Bijvoorbeeld over het CRM-systeem. Daarnaast leer je hoe je om kunt gaan met problemen die klanten hebben en wat je doet met kritiek die via internet binnenkomt. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no reviews for this book yet.