Welcome to Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».

Sign Up

Manzanilla

- Manzanilla
 
 
 
 
 
(5)

Ook nu weer heb ik genoten van de beeldende manier van schrijven van deze auteur. Zoals ze bijvoorbeeld de klank van een stem beschrijft: 'Iwan sprak met diepe sjshklanken en vette l'en'.
Ik hoor het gewoon. Geweldig!!
De karakters zijn heel goed uitgewerkt. Je weet over wie je aan het lezen bent.
Onze hoofdpersoon is nu voornamelijk op zoek in Spanje, na het voorspel in Berlijn. Gedurende het hele verhaal komt zijn bijnaam 'nomade' helemaal tot recht. Zijn hart ligt niet op één enkele plaats in deze wereld. Hij neemt de lezer mee (of laat een van zijn vrienden de reis maken) naar België en Nederland om weer terug te keren in Spanje.
Omdat ik zelf niet zoveel weet over de diverse Spaanse streken en heel nieuwsgierig gemaakt ben door de auteur, heb ik er van genoten om op te zoeken waar het verhaal zich afspeelt.

Wolfgang speelt het met hulp van zijn vrienden klaar om de waarheid boven water te krijgen. Er is meer aan de hand dan op het eerste gezicht te zien is!
Onder het lezen hou je hier en daar je hart vast voor de hoofdpersoon en zijn geliefde Julia. Ze wagen hun levens en steken zich in een waar wespennest.

De verhaallijnen komen perfect samen op het eind. Dat is zo ontzettend knap gedaan. Tijdens het hele verhaal hou je je adem in. Pas op het eind kun je gerust uitademen. Opgelucht!

Het gedicht van Wilhelm Müller, 'Der Wegweiser' wordt duidelijk naarmate je aan het lezen bent. Wolfgang is hier heel erg mee bezig in het verhaal, dat blijkt vooral op het einde.

Ook over Siegfried was ik niet helemaal gerust. Heeft hij er meer mee te maken en wat is hij nog van plan?
Er worden plannen gemaakt door de hoofdpersonen, waar ik bij wil zijn als ze ten uitvoer gebracht worden.

In een volgend boek!

Geweldig goed geschreven. Een prachtige thriller.

More reviews