Book
Lean is meer! Door de lean-filosofie toe te passen in jouw organisatie, kun je meer met minder. Het kan beter, sneller én goedkoper. En dat is nog maar het begin. Maar hoe doe je dat, vooral in een projectorganisatie? Daar zal dit boek je mee helpen.
In Lean vertaald naar projecten: samen leren bouwen aan innovatievermogen legt Rudy Gort uit waarom het zo vaak misgaat met projecten. Hij laat zien hoe je een organisatie kunt verbeteren met behulp van de lean-principes, zodat je het beste uit twee werelden kunt halen. Er is namelijk niets mysterieus, van nature Japans, of specifiek voor auto's aan lean. Het is een kwestie van de principes toepassen in de eigen context. Dit boek helpt je de algemene lean-filosofie op concrete en constructieve wijze te vertalen naar projectorganisaties in het algemeen en de bouwsector in het bijzonder.
Rudy Gort is ruim vijftien jaar werkzaam geweest binnen projectorganisaties: van consultancy (o.a. CSC), overheid (gemeente Zaanstad), tot bouw (Lean Manager bij Heembouw).
Vanaf 2007 werd zijn interesse gewekt door lean, wat resulteerde in een MBA-scriptie over Lean & Sustainability en uiteindelijk dit boek. Hij is voorzitter van het Lean Construction Netwerk Nederland, en een veelgevraagd spreker voor symposia en gastdocent aan diverse hogescholen en universiteiten.
"Bij lean hoor je vaak: procesmatig werken, gebruikmaken van tools en efficiency verhogen. Bij Toyota is lean op de eerste plaats een cultuur van werken. Een cultuur die is geënt op 'permanente verbetering' en 'respect voor mensen'. Dit cultuuronderdeel wordt in dit boek prachtig omschreven."
- Lex van den Elsen
Manager Dealer Development - Toyota Nederland
"De lean-filosofie kan de bouwsector van dienst zijn om projecten doelmatiger en doeltreffender te laten verlopen. Lean vertaald naar projecten is het eerste boek dat deze twee werelden op gestructureerde wijze bij elkaar brengt."
- Dr.ir. Ruben Vrijhoef
Lector Vernieuwing van de Bouwketen - Hogeschool Utrecht
Onderzoeker bouwprocesinnovatie - Technische Universiteit Delft
"Veel meer dan een uitstekend boek over lean. Rudy Gort is erin geslaagd om een helder en praktisch verhaal te vertellen dat ook voor managers van buiten de bouw boeit en inspireert!"
- Giuseppe Marzio
Senior Communications Advisor - Johnson & Johnson
Presentation Designer - CHIARO «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Nobody