Book
Wat is de financiële situatie van ROC-leerlingen? En waar liggen de mogelijkheden voor verbetering? Het zijn deze vragen die in dit boek aan de orde komen.
Op grond van onderzoek onder 826 leerlingen van ROC Midden Nederland wordt duidelijk hoeveel leerlingen problematische schulden hebben of de voortekenen van problematisch financieel gedrag vertonen. Een van de conclusies is dat leerlingen het vaak lastig vinden om overzicht te houden over geldzaken. En dat ze het moeilijk vinden zich niet te laten verleiden door bijvoorbeeld reclame. Ze weten veelal wel wat ze op financieel vlak het beste zouden kunnen doen, maar doen dit simpelweg niet altijd.
Het onderzoek maakt onderdeel uit van het meerjarige project Jongeren en schulden van het lectoraat Participatie en Maatschappelijke Ontwikkeling (Hogeschool Utrecht), ROC Midden Nederland, de Kredietbank Utrecht en een aantal overige partijen. Het doel van het project is om schulden bij jongeren te voorkomen. Enerzijds worden schuldpreventie-activiteiten ontplooid, gericht op ROC-leerlingen, middelbare scholieren, beginnende studenten, risicojongeren en jongeren met een verstandelijke beperking. Anderzijds wordt onderzocht in hoeverre deze activiteiten effect sorteren.
Het onderdeel dat gaat over het ROC, levert onder andere een financieel educatieprogramma op. Mede door de uitkomsten van het onderzoek zal daarin veel aandacht aan plannings- en verleidingskwesties worden besteed. Dit in tegenstelling tot andere programma's waarin de nadruk vaak ligt op financiële kennisoverdracht. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no messages on Jongeren en schulden wall yet.