Book
Sabine Dardenne is twaalf jaar oud als ze door Marc Dutroux en zijn handlanger van haar fiets wordt gesleurd, in een busje wordt gedrogeerd en naar een onbekend huis wordt gebracht. Wat Sabine Dardenne daar moet ondergaan is vreselijk. Na een paar dagen wordt Sabine naar een kelder overgebracht, waar ze in de tijd die volgt steeds weer wordt lastiggevallen door Dutroux. Aan het eind van haar gevangenschap krijgt ze gezelschap van Laetitia Delhez en enkele dagen later worden de meisjes door de politie bevrijd.'Ik was twaalf en ik fietste naar school' is een buitengewone getuigenis van een ongekend sterke jonge vrouw die tachtig dagen doorbracht in gevangenschap voordat zij van de dood werd gered. Sabine Dardenne schreef dit boek opdat de stem van de slachtoffers eindelijk gehoord zal worden en de fascinatie voor deze monsters voor altijd zal verdwijnen. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Wat een afgrijselijk verhaal zeg. Wat heeft zij een hoop te verduren gehad, ik vind het heel knap hoe ze er nu mee omgaat, ze komt op mij over als een sterke vrouw. Verder ben ik het eens met de reactie van Sabine hieronder, als ik kijk naar hoe het boek geschreven is vond ik ook dat er veel herhalingen inzaten en af en toe wat warrig geschreven. Alleen in de brieven aan haar moeder en in het stukje dat ze na acht jaar terugging naar de kelder kon ik me meer inleven in haar gevoelens. Ik hoop dat het haar goed gaat.