Book
Lissa Dragomir, prinses van de Moroi, is een sterfelijke vampier die onlosmakelijk verbonden is met de magie van de aarde. Ze moet te allen tijde beschermd worden tegen de Strigoi: de onsterfelijke vampiers die ongelooflijk wreed en gevaarlijk zijn.Rose, de beste vriendin van Lissa, is een dhampier. Zij leidt een gevaarlijk leven dat in dienst staat van het beschermen van Lissa tegen de Strigoi. Die zijn namelijk vastbesloten om haar een van hen te maken.Twee jaar nadat ze uit angst zijn weggelopen van de diep in de wouden verscholen Academie van St. Vladimir worden Rose en Lissa opgepakt en daarnaartoe teruggebracht.Zowel binnen als buiten de ijzeren hekken van de academie blijven Rose en Lissa in de greep van de angst. Ze dienen de verleidingen van verboden liefdes het hoofd te bieden en altijd op hun hoede te zijn, want anders maken de Strigoi Lissa voor altijd een van hen... «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Academicus Vampyrus, het eerste deel van een 6delige serie geschreven door Richelle Mead. Je komt eigenlijk midden in een verhaal terecht wat al een tijdje aan de gang is. Het is echter niet verwarrend maar juist leuk en alles word precies op het goede moment onthuld. Soms is dat iets wat de hoofdpersonages al wisten en soms is dat iets wat ze uitvinden.
Rose is een leuk personage, haar humor is passend voor de rest van haar karakter. Ook past het heel leuk in het verhaal en bij Lissa, haar beste vriendin haar karakter. Hun band is ook heel bijzonder, iets waar ik niet verder over ga uitweiden dit kom je nog wel te weten!
Er is wel een rode draad die volgt naar het volgende deel alleen geen echte cliffhanger. Niks waardoor je echt op het puntje van je stoel zit en wil weten wat er gebeurt. Dat vind ik wel heel erg jammer. Toch kijk ik vol smart uit naar deel 2!
Ook zit er in dit verhaal weer een heerlijk romantisch onder sfeertje ergens sudderend op de achtergrond.
Kortom, ik ben helemaal verslaafd aan deze serie. Zeker een aanrader!
De voorkant vond ik erg mooi, waardoor ik hem gewoon moest lezen (dat geldt overigens ook voor de overige delen van deze serie). Daarnaast had ik al gehoord dat het een erg leuke en spannende serie was.
De ontsnapping van Rose en Lissa komt tot een einde als de hoeders van de Academie hen vinden en terugbrengen. Terwijl Lissa, als prinses, van zelfsprekend weer ingeroosterd wordt op de school, kost dat voor Rose meer moeite. Ze is maar een gewone student, maar door haar speciale band met Lissa mag ze blijven, mits ze zich aan strikte regels en haar huisarrest houdt.
Rose voelt dat er gevaar dreigt voor Lissa en wil haar beschermen. Ze blijkt gelijk te hebben als Liss geteisterd door een onbekende die haar dode dieren stuurt. Naast haar lessen op school heeft ze bij hoeder Dimitiri geleerd hoe ze Liss kan beschermen, maar zal dat genoeg zijn als het gevaar zijn klauwen naar hen uitstrekt?
Ik vond dit vooral een mooi boek over innige vriendschap tussen twee meiden die eigenlijk veel van elkaar verschillen. Desondanks dat gaan ze voor elkaar door het vuur (natuurlijk gaat hun relatie niet altijd van een leien dakje). Daarnaast was het verhaal spannend omdat je pas op het laatste wist waar het verhaal heen zou gaan en zelfs toen wist je nog niet zeker hoe het zou eindigen. Wat ik jammer vind is dat er niet echt een cliffhanger is naar het volgende deel, ook al ik kijk ik daar wel naar uit.