Book
Catalogus bij de gelijknamige tentoonstelling in het Afrika Museum (Berg en Dal) van 8 april tot 4 november 2012.
Wie op zoek gaat naar een symbool dat in iedere tijd en cultuur een bijzondere betekenis heeft gehad bij alle aspecten van het leven, van geboorte tot dood, komt onvermijdelijk uit bij de slang. Uit recent onderzoek blijkt dat het oudste rituele kunstwerk een reuzenslang is: een rotsdeel in een grot in Botswana dat 40.000 jaar geleden met stenen werktuigen van schubben is voorzien.
De slang als schepper, als symbool van inwijding in esoterische kennis, als kenner van de geneeskunst, als symbool van het kwaad en verleiding en - door zijn vermogen de oude huid af te leggen - als symbool van het eeuwige leven. Overal was en is de slang aanwezig. Culturele verschillen mogen nog zo groot zijn, in het archetype van de slang spelen ze geen rol.
«
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no messages on Goddelijk en griezelig wall yet.