Welcome to Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».

Sign Up

Reviews of Ethisch Individualisme versus Kommunikatief Handelen by M. Mosmuller-Crull

Ethisch Individualisme versus Kommunikatief Handelen has been reviewed 1 times. The average score is 4.0. 1 people has read the book.
Anonymous
- Ethisch Individualisme versus Kommunikatief Handelen
 
 
 
 
 
(5)

Een werkelijk fantastisch filosofisch werk waarin het ethisch individualisme van Rudolf Steiner vergeleken wordt met het communicatief handelen van Juergen Habermas. Omdat de auteur spreekt vanuit het werkelijke tot stand brengen van zowel het ethisch individualisme als het communicatief handelen, wordt de ontwikkeling die de westerse filosofie na Steiner heeft doorgemaakt, in een haarscherp, maar tevens zeer schokkend beeld geplaatst. Een ware eyeopener. Voor mij waren de citaten van Habermas het moeilijkst te begrijpen, als de auteur zelf aan het woord komt, dan breekt de zon van een helder denken door! Een mogelijk probleem bij het betoog is dat het ethisch individualisme niet zo maar gerealiseerd kan worden door de lezer - ondanks de beschreven oefeningen. Daardoor blijven de door de auteur getrokken conclusies betwistbaar, alhoewel ze wel in te zien zijn.