Book
Fazio heeft een moeilijke scheiding achter de rug. Hij is zijn werk kwijt en heeft geldgebrek. Hij kan zijn psychiater niet meer betalen. Hij is stevig aan de drank. Hij besluit een tijd lang bij zijn moeder te gaan wonen, een verbitterde vrouw die nooit meer de oude werd sinds haar man, Fazio's vader, op een tragische manier stierf.Fazio is van plan op zoek te gaan naar een nieuwe baan, of naar een andere manier om aan geld te komen. Hij is op zoek naar nog veel meer, maar op den duur weet hij niet meer naar wat precies. Tijdens talloze tochten door zijn eigen stad, die hij niet genoeg kent om hem te doorgronden, spreekt hij wildvreemden aan, leert hij verschillende mensen kennen, verplaatst hij zich van hot naar her, en krijgt hij de kans om snel geld te verdienen.Maar kansen zijn er om gemist te worden. Zo zit het leven van Fazio in elkaar. Hij versaagt echter niet. Ooit komt de dag dat zelfs hij die niet voor het geluk geboren is het toch in het vizier zal krijgen.Fazio is de tragikomische hoofdfiguur in een roman over de gaten in het bestaan en over de mogelijkheden om die te vullen. Tevens is De droogte een studie over menselijk contact, het gebruik en misbruik van taal en gebaren, de kleine kanten van het leven, de verschrikking en de wapens ertegen in de handen van gewone mensen van vlees, bloed en brein.Herman Brusselmans (1957) publiceerde meer dan veertig andere boeken. Hij wordt zowel verguisd als verafgood. Hij is een zeer belangrijk schrijver.'Een onweerstaanbaar geestige en spannende roman.'thomas van den bergh, elsevier'Wie hier niet voor valt is gek. Lang leve Brusselmans.'kees 't hart, leeuwarder courant «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
In het begin vond ik het maar een vreemd boek. Ik had na een tijdje zelfs het idee om het niet verder te lezen.
gelukkig toch verder gegaan. Want wat een heerlijk onzinnig verhaal is dit.
Het gaat over een man die net is gescheiden van zijn vrouw en ook net zijn baan kwijt is.
Het verhaal gaat over de dagen daarna en alles wat hij in die dagen mee maakt. Het gaat werkelijk van kroeg naar kroeg. Telkens weer route beschrijvingen als hij naar een andere plek moet in de stad. En van gesprek naar gesprek. Het ene nog stomzinniger dan het andere.
Een boek om het verstand bij op nul te zetten en je mee te laten voeren in de wereld van deze man.
Dubbel gelegen van het lachen.