Book
Werk is theater en iedere onderneming creëert zijn eigen podium
Waarom kost een kop koffie in café Florian aan het San Marcoplein in Venetië meer dan een kop koffie in een eenvoudig cafeetje? Wat trekt mensen naar het sportparadijs Niketown in Londen? Wat zoeken kinderen en volwassenen in Disneyland? Waarom zijn mensen bereid flink meer te betalen voor een kerstboom bij een tuincentrum met een volledig ingerichte kerstshow, compleet met rondwandelende kerstman en glühwein?
In De beleveniseconomie betogen de auteurs dat de klant meer wil dan een product en dat hij bereid is extra te betalen voor de belevenis. Ondernemingen vormen podia voor het creëren van die belevenis, een bijzondere gebeurtenis waar de klant een goed gevoel bij krijgt. De waarde die de klant hecht aan die bijzondere ervaring bepaalt het prijskaartje van het specifieke product of goed.
In dit boek vindt u talloze inspirerende voorbeelden van bedrijven als Disney, de beroemde boekhandelsketen Barnes & Nobles, British Airways, Hard Rock Café en McDonald's die met succes inspelen op deze behoefte van de consument om vermaakt te worden. Tegelijkertijd is De beleveniseconomie het draaiboek waarmee u zelf ook zulke nieuwe ervaringen kunt regisseren.
Over de auteurs
Joseph Pine en James Gilmore zijn de oprichters van Strategic Horizons LLP, een denkstudio die bedrijven helpt om nieuwe manieren te bedenken om waarde toe te voegen aan hun producten of diensten. Zij zijn tevens de auteurs van het boek Authenticiteit. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no reviews for this book yet.