Book
De OR aan de slag met offshoring en outsourcing
Offshoring en outsourcing betekent respectievelijk het verplaatsen of het uitbesteden van bedrijfsactiviteiten. Een voorbeeld van offshoring kan zijn het verplaatsen van administratieve werkzaamheden naar een lagelonenland (zonder dat dit aan een ander bedrijf wordt overgedragen), en een voorbeeld van outsourcing kan zijn het uitbesteden van kantinewerkzaamheden aan een cateringbedrijf (waarbij het werk dus wel aan een ander bedrijf wordt overgedragen).
Beide worden vaak als negatief (want bedreigend voor het eigen personeel) ervaren. Bedrijfsprocessen veranderen, het bedrijf krimpt in, werknemers zien hun baan op de tocht staan. Toch kunnen er ook positieve kanten zitten aan offshoring en outsourcing. Ze bieden kans op kostenreducties, op specialisatie van het bedrijf, en uitbreiding naar andere productiegebieden en consumentenmarkten. Uiteindelijk profiteren de werknemers hier ook van.
Een ondernemingsraad wordt geacht om met kennis van zaken mee te praten over offshoring en outsourcing. Daarbij zal zij aan de ene kant de belangen van de werknemers moeten behartigen, en aan de andere kant het goed functioneren van de onderneming moeten stimuleren. Om dit goed geargumenteerd te kunnen doen, biedt dit boek informatie over offshoring en outsourcing (en globalisering). Tevens reikt het de ondernemingsraad idee en middelen aan om op een proactieve manier mee te werken aan de besluitvormingsprocessen in de onderneming ten aanzien van offshoring en outsourcing. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no reviews for this book yet.