Book
'Champagne hoort niet te ploffen. Het hoort te klinken als de zucht van een tevreden mevrouw.'
De meedogenloze Machteld de Wit is vastbesloten: voor haar dertigste heeft ze het gemaakt. Samen met haar vriend Woody begint ze een ego glossy waarmee ze binnen een jaar miljonair hoopt te worden. Al snel is ze de talk of town - ze schuimt alle feestjes af, maakt nieuwe vrienden, komt op de radio en staat in de krant. Niets staat haar succes nog in de weg. Maar dan gebeurt er iets wat haar leven volledig op zijn kop zet... De vrouw die alles wilde is een sprankelend debuut over het snelle zakenleven in Amsterdam, over dromen - en vooral over de vraag hoe ver je kunt gaan om die dromen waar te maken. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Geen roman zoals ik verwacht had, niets waar het woord fijngevoelig van toepassing is. Eerder rauw in een soort thriller-vorm gegoten. De auteur verrast deze lezer met een verhaal waar de chaos vanaf spat. Chaos in het hoofd van Machteld, die ik in het echte leven niet zou willen leren kennen.
Ik zou waarschijnlijk hartstikke bang voor haar zijn!
Een vreselijk mens om mee te moeten werken, lijkt me. Ik had medelijden met haar omgeving, maar vond anderzijds dat ze haar wel heel veel haar gang lieten gaan. Ze lijkt te leven om mensen te kunnen shockeren. Dat is op sommige passages gelukt mag ik wel zeggen.
Het verhaal begint niet met de verhaallijn van Machteld, maar met de verhaallijn van Nienke die bij haar in de buurt woont.
Het boek sluit ook met Nienke en een boodschap van Machteld.
De verschillende verhaallijnen worden op een soms verwarrende manier afgewisseld.
Of dat de bedoeling is geweest van deze auteur is niet duidelijk, het lijkt een beetje per ongeluk te zijn gebeurd.
Ik moest bij ieder hoofdstuk even kijken in welke verhaallijn ik aan het lezen was. Dat haalde voor mij de vaart er uit. Jammer.
Ondanks dat heb ik het boek, vooral op het eind, graag gelezen.
Ik waardeer dit boek met 3/5 sterren.