Book
Veranderen is vaak weinig succesvol. Verandermanagers blijken moeilijk in staat om dat ten goede te keren. Daar komt nog bij dat verandermanagers met telkens nieuwe verandereisen worden geconfronteerd. De regelmaat waarmee veranderingen zich aandienen is niet alleen frequenter geworden, ook de complexiteit van de veranderingen is toegenomen. Daarnaast moeten veranderingen veel sneller dan vroeger worden ingevoerd en minder snel vervluchtigen. Tegen deze achtergrond worden in dit boek de actualiteit en relevantie van veel bestaande veranderfilosofieƫn en -stategieƫn ter discussie gesteld.
Dit boek bepleit een andere manier van professioneel veranderen. Anders veranderen veronderstelt bewuster en professioneler sturen op slaagfactoren, die afzonderlijk in meerdere fasen van een veranderproces kunnen worden onderscheiden. Dit aansturen kan niet meer effectief gebeuren zonder de verandercapaciteit van een organisatie en het leervermogen van mensen optimaal te benutten. Als onderdeel van die meer pro-actieve en dynamische verandercapaciteit worden in dit boek nieuwe sturingsmethodieken geintroduceerd; varierend van E-Changing, E-Learning, digitale en niet-digitae netwerkteams tot een Change Lab en een Chief Change Officer. Oude en nieuwe verandertheorieen zullen als leidraad daarbij niet mogen ontbreken. Verandermanagemen wordt in di boek dan ook als een vak benaderd, waar meerdere wetenschappelijke disciplines integraal onderdeel van uitmaken. Een dergelijke benadering moet voorkomen dat verandermanagement te intuitief, normatief of te hobbyistisch wordt toegepast. Tenslote heeft dit boek tot doel veranderprojecten met minder energie meer rendement te geven. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no reviews for this book yet.