Book
Waarom is alles anders in de zorg? Jaap Maljers en Willem Wansink prikken een aantal vooroordelen en mythes door. De mythe van alleen maar goede dokters die altijd klaarstaan voor de patiënt. De mythe dat de burger niet wil kiezen naar welk ziekenhuis hij gaat. Het vooroordeel dat concurrentie geen betere kwaliteit oplevert.
Alles is anders in de zorg biedt een andere kijk op de zorg. Het neemt afstand van achterhaalde denkbeelden. Specialisten, zorgverzekeraars, bestuurders en volksvertegenwoordigers komen er niet ongeschonden vanaf. En waarom is het verkeerd als er een falende zorginstelling failliet gaat?
De gezondheidszorg is van ons allemaal. Er werken een miljoen mensen. Toch praat de politiek alleen over de kosten. Maar individueel geluk staat op het spel: de patiënt wil goed worden geholpen. De auteurs komen met originele oplossingen om deze waardevolle sector beter te laten functioneren.
Jaap Maljers is ondernemer in de zorg. Hij studeerde geneeskunde en bedrijfskunde. Hij is medeoprichter van adviesbureau Plexus, van VisionClinics (een keten oogchirurgische klinieken) en van Alant Vrouw.
Willem Wansink is publicist. Hij studeerde journalistiek, geschiedenis en sociale economie, en was jarenlang verbonden aan Elsevier (De beste ziekenhuizen). In 2008 schreef hij met Hans Feenstra het boek Zo gaat het in de zorg.
«
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
There are no messages on Alles is anders in de zorg wall yet.