Book
De mening van één van de boekverkopers van selexyz:
Niet vers van de pers, maar een blijvend juweeltje is het boek Ali und Nino uit 1937. Door het thema van het boek - de contacten tussen oost en west, tussen Europa en Azië, tussen het christendom en de islam - is het een tijdloos verhaal dat gisteren geschreven had kunnen zijn. Ali en Nino zijn een Azeri moslimjongen en een Georgisch christelijk meisje die verliefd op elkaar zijn en samen leven in een wereld die op het punt staat te veranderen door de Russische revolutie en de Eerste Wereldoorlog. Binnen hun vrienden- en familiekring zijn de reacties op hun relatie wisselend, maar door hun overtuiging dat ze niets verkeerd doen, omdat ze van elkaar houden straalt het boek optimisme uit. Zonder met zoveel woorden de les te willen lezen over verdraagzaamheid, is dit uiteindelijk wel de boodschap die het boek uitdraagt.
Het is niet zeker, maar wel waarschijnlijk dat Lev Nussimbaum - een joodse Azeri die in de jaren '20 van de vorige eeuw in Berlijn tot de islam bekeerd is - de auteur van het boek is. De biografie van Nussimbaum (alias Kurban Said alias Essad Bey) door Tom Reiss, The Orientalist, is op zichzelf al het lezen waard. Ali und Nino is onder andere in het Nederlands en Engels vertaald. «
Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
No related books yet.