Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
De vreemdelinge Bram de Landsheer is boekhandelaar in ruste en heeft geen reden tot klagen. Plotseling overvalt hem het gevoel dat hij oud is en beseft hij dat zijn tijd kor... »
Niets voor de familie Als jongeman was Walter van den Broeck gefascineerd door zijn stiefoom Jaak. Het was een fascinatie op afstand, zoals dat gaat als je jong bent. Echt begrijp... »
Het beleg van Laken Aan het slot van 'Brief aan Boudewijn', van den Broecks succesroman uit 1980, krijgt de kleine Walter van koning Boudewijn een vulpen om de arbeiderswijk waa... »
De beiaard en de dove man Turnhout, 24 december 1980. Al vroeg op de dag zit een wrevelige Walter met zijn norse en potdove vader Robert in café De Beiaard aan de Grote Markt in Turn... »
Tijl Uilenspiegel Dit is het verhaal van Tijl, zoon van Klaas de Kolenbrander en Soetkin, bijgenaamd Uilenspiegel, wat eigenlijk betekent: 'kus mijn kont'. Het verhaal van een... »
Het alfabet van de stilte Bisschop Van Groeneweghen, die zich lang geleden heeft vergrepen aan knaapjes, is spoorloos. Zijn achternicht, Kristien Daeleman, maakt het schandaal dat van... »
Crossroads Toen Jos Boeckx van café In de Kroon in 1940 verongelukte, liet hij een vrouw en drie kinderen van om en bij de tien jaar na. Moeder Irma bleef niet bij de ... »
Groenten uit Balen Groenten uit Balen speelt in 1971, tijdens de negen weken durende staking bij het zinkbedrijf Vieille Montagne in Balen. Van den Broeck geeft het relaas van ... »
De veilingmeester In opdracht van de bloedmooie Gina Montagu moet de jonge veilingmeester Bo Van Dorselaer het jugendstil-interieur van een Brussels huis veilen. Bij het inven... »
De lastige liefde Jules van den Broeck, de dertien jaar oudere broer van Walter, vertrekt in 1950 als tweeëntwintigjarige naar Amerika, op uitnodiging van zijn grootvader. Hi... »