Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Beter worden in goed doen <p>Wie geld aan een goed doel schenkt, helpt de wereld vooruit en heeft dus een goed hart. Daar kan niemand iets op tegen hebben. Of toch?</p> <p>Moraalfilos... »
Goed bedoeld Altijd het licht doven als je de kamer verlaat. Het is vast goed bedoeld, maar wat maakt het uiteindelijk uit in het grotere plaatje van de wereldwijde energ... »
Open grenzen? <p>"Ongelijk loon voor gelijk werk en een welvaartsverlies van miljarden euro's. Dat zijn de twee gevolgen van een antimigratiebeleid. Grenzen sluiten voor m... »
Goed bedoeld Altijd het licht doven als je de kamer verlaat. Het is vast goed bedoeld, maar wat maakt het uiteindelijk uit in het grotere plaatje van de wereldwijde energ... »
De Odyssee van Medeleven De walvisstrijd op de rand van de wereld. Met natuurbeschermingsorganisatie Sea Shepherd ondernam Stijn Bruers een Odyssee van Medeleven om de grootste diere... »
Morele illusies Elke dag maken we keuzes die een invloed hebben op anderen. Maar vaak maken we spontane, onbewuste en systematische denkfouten waardoor onze keuzes niet in o... »
Het dierendebacle Rechtvaardigheid, vredelievendheid, medeleven, zorgzaamheid... Veegt het... »
Weet wie je eet Uitgangspunt: Hoe we samen onze waarden van tafel vegen en hoe we kunnen eten wat we echt willen. We hoeven immers geen vlees, geen dieren, geen dierlijke pr... »
Wil en willekeur Je mag niet zomaar naar willekeur iets doen dat iemand anders niet wil. Maar wat mogen we dan wel doen en wat moeten we doen? Dat zijn de fundamentele vragen... »