Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Waarom de hel naar zwavel stinkt Mythologie en geologie van de onderwereld<br/><br/>De aarde is de onderwereld, het dodenrijk, de hel, in bijna alle culturen van de wereld. In het aardedonke... »
De aarde volgens W.F. Hermans In ‘De aarde volgens W.F. Hermans’ vertelt geoloog en schrijver Salomon Kroonenberg over het belang van de geologie voor het schrijverschap en wereldbeel... »
Geologie en landschap van Suriname Hoe is Suriname ontstaan? Wat is de oorsprong van haar gesteenten, haar landschappen, haar delfstoffen, haar landbouwgronden, haar kust? Waarom vinden we wel... »
Waarom de hel naar zwavel stinkt De aarde is de onderwereld, het dodenrijk, de hel, in bijna alle culturen van de wereld. In het aardedonker worden wij bang en denken aan de dood. En toch zi... »
De menselijke maat In ‘De menselijke maat” stelt Salomon Kroonenberg de vragen: Hoe lang duurt duurzaamheid? Hoe eeuwig zingen de bossen? Wanneer komt de volgende ijstijd?... »
De binnenplaats van Babel Een geoloog op zoek naar de oorsprong van onze talenTaal is de prachtigste gave van de evolutie aan de mensheid. Maar waarom zijn er zesduizend verschillende... »
Kantelpunt In de Kaspische Zee, een gesloten ecosysteem met een eigen evolutie, zijn de oorspronkelijke schelpdieren in de twintigste eeuw vrijwel geheel verdrongen doo... »
De menselijke maat Bekroond met de Eurekaprijs voor het beste non-fictieboekHoe lang duurt duurzaamheid? Hoe eeuwig zingen de bossen? Wanneer begint de volgende ijstijd? Komen ... »
Kantelpunt In 'Kantelpunt' van Salomon Kroonenberg passeren fundamentele vragen de revue over de wijze waarop de mens met de natuur omgaat. In de Kaspische Zee, een ges... »
Spiegelzee Wie zich zorgen maakt over een stijgende zeespiegel, zo schrijft Salomon Kroonenberg in 'Spiegelzee', vergeet dat de mensheid zoiets al eerder heeft meegemaa... »