Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Coffij Makka Makka en het verzet van de Kwinti In tijden van slavernij zijn er altijd mensen die hieraan willen ontkomen. Ze vluchten en duiken onder om in vrijheid te kunnen leven. Zo ook in Suriname, wa... »
De Aprilmoorden Tijdens de Tweede Wereldoorlog deden Chinese arbeiders uit Rotterdam<br/>als stoker dienst op olietankers van de Curaçaosche Scheepvaart<br/>Maatschappij (S... »
Homovervolging in tijden van slavernij In Nederland en Suriname waren er in de achttiende eeuw verscheidene golven van homo-vervolging. Vooral de eerste golf, begin jaren 30, ging gepaard met brut... »
Onthulling dader Rijswijkse moorden Twee mannen pleegden een brute moordaanslag in Rijswijk in de nacht van 7 op 8 maart 1985. Drie mannen werden van dichtbij doodgeschoten, twee raakten zwaarg... »
Journalist Louis Doedel kaltgestellt in Wolffenbuttel Ruim veertig jaar sloot men de Surinaamse vrijheidsstrijder Louis Doedel op in de psychiatrische instelling Wolffenbuttel. Na Doedels overlijden hield men no... »
Chinezen gekwetst in Oost en West April 1942, midden in de Tweede Wereldoorlog. Chinese arbeiders uit Rotterdam werken als stoker op olietankers van Shell. Een gevaarlijke klus, tegen een ger... »
Corruptie in Suriname Waar mensen verschijnen, duikt corruptie op. Geen wonder dat Nizaar Makdoembaks tijdens zijn jarenlange onderzoekingen in archieven in Nederland en Suriname ... »
Racisme in de Bijlmer Racisme is hét thema van deze tijd. Waar het eerst decennialang onbesproken en veelal zelfs ontkend werd, ook in Nederland, broeit sociaal onrecht in ons la... »
Verzwegen werk van P.C. Flu De Surinaamse medicus Paul Christiaan Flu (1884-1945) bracht het tot hoogleraar tropische hygiëne en rector magnificus van de universiteit Leiden. In 1910 h... »
Santana Kolebra Bèrdè Monumento Nashonal Santana Kolebra Bèrdè op Curaçao is niet altijd de monumentale begraafplaats geweest die men nu kan bezoeken. In de slavernijtijd was h... »