Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Japanse filosofie <p><strong>Drie tradities</strong></p><p>In <em>Japanse filosofie </em>staan drie grote premoderne denktradities en hun interactie centraal : shinto- , boedd... »
Spiegel van hemel en aarde <p>Denken met je hart. Dat is waartoe klassieke Japanse en Chinese wijsgeren hun publiek willen uitnodigen. In plaats van een onderscheid te maken tussen den... »
Wu Wei, Ubuntu, Buen Vivir Wat is reïncarnatie en hoe gaat het in zijn werk? Bestaat er een overkoepelende definitie van de ziel? Is monisme een stroming die je alleen in het westerse... »
Zwerven zonder zelf <p>Kan het zijn dat doodsangst een denkfout is? En dat iemand die bang is voor de dood lijkt op een verdwaald kind dat naar huis loopt? Kan iemand ongelijk ... »
In alle dingen heb ik rust gezocht Iedere dag worden wij geconfronteerd met een variëteit aan mensen, dieren en dingen. Ook in onszelf treffen we een constant veranderende stroom van gedachte... »
Inleiding taoïstische filosofie De Daodejing van Laozi, de belangrijkste tekst van de taoïstische filosofie, is wellicht het meest vertaalde geschrift ter wereld op de Bijbel na. Een centr... »
In alle dingen heb ik rust gezocht Iedere dag worden wij geconfronteerd met een variëteit aan mensen, dieren en dingen. Ook in onszelf treffen we een constant veranderende stroom van gedachte... »
Intimiteit & onthechting Artistiek-filosofische verkenning van afstand en nabijheid, het terra incognita tussen het zelf en de ander.Leef je voor jezelf of voor de ander? Waar ligt d... »
De essentie van Dogen ‘De weg van de Boeddha bestuderen is jezelf bestuderen. Jezelf bestuderen is jezelf vergeten. Jezelf vergeten is verlicht worden door de tienduizend dingen... »