Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Kus me, straf me Wat maakt het ene boek zo middelmatig en het andere zo onvergetelijk? Wat maakt literatuur tot literatuur? Als schrijver, criticus en lezer heeft Marja Pruis... »
11 onder 35 Onlangs publiceerde het Engelse literaire tijdschrift Granta een nieuwe editie van hun keuze van de twintig beste jonge schrijvers onder de veertig. Elke tie... »
Omdat je het waard bent Op scherpe en humoristische wijze gaat Marja Pruis in Wat erg op zoek naar een ik dat niet geliked hoeft te worden. Zo geeft zij antwoord op de vraag of de m... »
Als je weg bent De Vlaamse schrijfster en filosofe Patricia de Martelaere overleed in 2009 op 51-jarige leeftijd, als een van de belangrijkste schrijvers in het Nederlandse ... »
Omdat je het waard bent Als het de mens vandaag de dag op Twitter en andere sociale media zoveel gemakkelijker wordt gemaakt een glorieuze versie van zichzelf te presenteren, vraagt... »
Huiswerk Clara Feij, geëngageerd schrijfster, moeder, hartsvriendin, bewoonster van een prachtig modern herenhuis, wil een goed mens zijn. Ruimdenkend, empathisch, g... »
De nieuwe feministische leeslijst Verplichte leeskost voor een nieuwe generatie feministische lezersJe kunt een leven lang over feminisme nadenken, feminist zijn, maar toch telkens opnieuw ui... »
Genoeg nu over mij In een wereld die zich iedere dag wéér schreeuwender aandient, kun je je afvragen hoe een mens zich ooit kan verzoenen met het feit dat hij bestaat, en dat... »
De vertrouweling Het is maar goed dat je niet altijd alles van elkaar weet. Niet alles of in feite gewoon helemaal niets? Saskia vraagt het zich af tijdens een bezoek aan Eng... »