Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Spinoza ‘Spinoza. Zijn filosofie in vijftig sleutelwoorden’ van Maarten van Buuren is de opvolger van ‘Spinoza. Vijf wegen naar de vrijheid’ en Maarten van B... »
Iris Het leven van Bas wordt op zijn kop gezet als hij een brief ontvangt van Iris, die hem vertelt dat hij de vader is van haar zoon. In een ver verleden maakte ... »
Tien geboden revisited Elk mens heeft behoefte aan moraal. De Tien geboden verschaften die lange tijd en gaven richting aan ons handelen. Zijn deze leefregels uit een premoderne sa... »
Quantum, de oerknal en God Toen de jonge Duitse natuurkundige Werner Heisenberg in 1925 ontdekte dat het gedrag van deeltjes op atomair niveau onbepaalbaar is, ontketende hij een weten... »
De prijs van de vrijheid Het leven is een droevige aangelegenheid: de meeste van onze plannen monden uit in teleurstelling; we worden voortdurend geconfronteerd met ziekte en dood; e... »
Spinoza ‘Spinoza. Zijn filosofie in vijftig sleutelwoorden’ van Maarten van Buuren is de opvolger van ‘Spinoza. Vijf wegen naar de vrijheid’ en Maarten van B... »
De essentie van Sartre Jean-Paul Sartre (1905-1980) is een grootheid van zowel de filosofie als de literatuur. Als niet de belangrijkste, dan is hij toch wel de bekendste vertegenw... »
Wenken voor het goede leven We zijn vrij om te worden wie we willen zijn en ons leven zelf vorm te geven. Maar hoe vul je die vrijheid in en wat is goed leven? Daarvoor is een nieuwe mo... »
Levenslot of levenskunst? 'Waarom zou niet iedereen een kunstwerk van zijn leven kunnen maken?' vroeg de Franse filosoof Michel Foucault zich 25 jaar geleden af.